Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

Wykonujemy czynności diagnostyczne, a podczas napraw wymieniamy następujące typy części: Ocena sprawności elektroniki to diagnostyka komputerowa ujawniająca błędy zarejestrowane w pamięci komputerów, kasujemy błędy sporadyczne i inspekcje serwisowe, naprawiamy instalacje, przewody, wiązki, rozruszniki, alternatory, centralne zamki, elektryczne szyby, wentylatory silnika i klimatyzacji, nadmuchy, klimatyzacje, mechanizmy wycieraczek, naprawiamy wysterowanie silników benzynowych, dieslowskich, filtry DPF cząstek stałych, przepustnice, układy ABS oraz układy korzystające z podzespołów ABS, układy poduszek powietrznych, montujemy instalacje alarmowe, czujniki parkingowe, haki holownicze, wymieniamy, termostaty, przekaźniki, piny, kostki, przełączniki, świece żarowe i zapłonowe, cewki, kopułki, czujniki temperatury, wałków rozrządu i wału korbowego.

Cały czas przybywa coraz to nowych rozwiązań elektronicznych w naszych samochodach, które podwyższają bezpieczeństwo jazdy, komfort podróżowania, jak i czystość spalin. Lubimy korzystać z tych nowinek a szczególnie gdy wszystko działa niezawodnie, natomiast zwiększa się jednocześnie prawdopodobieństwo awarii, które mogą nawet uniemożliwić dalszą jazdę. Deski rozdzielcze w naszych samochodach są źródłem informacji, pozwalających w porę wykryć usterki.

Klienci często uważają, że diagnozy są bardzo proste, natomiast nie biorą pod uwagę, że przyczyn usterek może być bardzo wiele i wymaga to przyjazdu do naszego serwisu. Umiejętności technika i sprzęt są nieodzowne, gdyż obecnie produkowane komputery nie są w stanie zdiagnozować precyzyjnie uszkodzonego miejsca, czy też części zamiennej do wymiany, dlatego też poza testami komputerowymi należy często wykonać pomiary innych parametrów jak ciśnienia, szczelność, podciśnienia, wydajność, sprawdzenie stanu technicznego złączy, wiązek i wiele innych. Są to dodatkowe i praco chłonniejsze czynności, które należy wykonać, aby wykryć prawdziwą przyczynę usterki.

Dla przykładu, często się zdarza, że komputer pokazuje usterkę jakiegoś podzespołu i wydawałoby się, że należy go wymienić. W wielu warsztatach na tej podstawie wymienia się, niestety okazuje się w większości przypadków, że usterka nie zostaje naprawiona. Z takimi przypadkami często się spotykamy, kiedy to po głębszych analizach okazuje się, że przyczyną usterki był uszkodzony pin, czy kostka, czy też uszkodzony przewód w wiązce, czy zawilgocona instalacja.

Jeśli Państwa auto ulegnie nagłej awarii za każdym razem postaramy się pomóc i przyjmiemy auto od ręki.