Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Podczas czynności przeglądowych wymieniamy następujące typy filtrów: przeciwpyłkowe, oleju, powietrza, paliwa, następujące typy olejów: silnikowe, w manualnej skrzyni biegów, w mostach, w automatycznej skrzyni biegów, oraz paski napędowe, świece zapłonowe, świece żarowe, płyny hamulcowe, płyny chłodzące.

Systematycznie wykonywane przeglądy spełniają często niedocenianą przez Klientów funkcję zapobiegawczą, gdyż standardowe czynności obsługowe wykonywane są w połączeniu z wnikliwymi weryfikacjami usterek pozwalającymi ujawnić nadmiernie zużyte elementy i poddać je naprawie. Zapewnieniem rzetelnie wykonanego przeglądu jest stosowanie przez nasz personel zasad opracowanych przez techników producenta.

Wielokrotnie mamy do czynienia z Klientami których pierwsza wizyta ujawnia duże zaniedbania w serwisowaniu auta. Jesteśmy na to przygotowani, staramy się na ile jest to możliwe odtworzyć wspólnie z Klientem historię obsługi auta i opierając się na tych danych przedstawić Klientowi właściwe czynności przeglądowe.

Jeśli dojdzie do wykrycia usterek zawsze czekamy na decyzje Klienta aby podjąć naprawę.

Wielokrotnie odczuwamy, że kwoty jakimi dysponują Klienci są ograniczone, szczególnie dla aut starszych rocznikowo. Nasi doradcy serwisowi zrobią wszystko, aby przedstawić Klientowi różne warianty cenowe napraw stosując zamienniki czy też regenerację. Wszystkie usługi wykonywane w naszym serwisie są rejestrowane w systemie komputerowym, a przeglądy również w książce serwisowej Klienta, co zasadniczo usprawnia pracę w czasie kolejnych wizyt. Dla wygody Klienta badamy auta na Stacji Kontroli Pojazdów jeśli nasza weryfikacje nie wykaże nieprawidłowości.

Serwisując samochody zawsze przekonujemy naszych Klientów, aby systematycznie wykonywali przeglądy i niezbędne naprawy. Zasady prawidłowej obsługi opracowane zostały przez techników producenta i powinny być przestrzegane przez użytkowników od momentu rozpoczęcia eksploatacji. Dla określonych przebiegów i wieku auta zaplanowane zostały czynności przeglądowe, które należy wykonywać także po okresie gwarancyjnym, co często nie jest przestrzegane. Poddanie auta systematycznym przeglądom to wydatek który zwróci się z nawiązką i pozwoli nam uniknąć wielu uszkodzeń i stresujących sytuacji. Wszystkie zespoły mechaniczne i ich elementy zużywają się i odkładanie wizyty w serwisie prowadzi do kosztowniejszych napraw. Serwisowane auto to również wielka zaleta gdy będziemy chcieli je sprzedać, gdyż uzyskamy wyższą cenę i znacznie szybciej znajdziemy Klienta.

Z punktu widzenia techników każde auto powinno odbyć przegląd i potrzebne naprawy w każdym roku eksploatacji, a przy większych przebiegach co 15 tys. km