Home » Serwis » Wymiany sprzęgła

Wymiany sprzęgła

Podczas czynności naprawczych sprzęgieł wymieniamy następujące typy części: zestawy sprzęgieł, tarcze, dociski, łożyska, koła dwumasowe, uszczelniacze.

Sprzęgła cierne montowane są w autach z ręczną skrzynią zmiany biegów, mogą być połączone również z kołem dwumasowym w zależności od typu silnika. Są one tymi elementami auta które w sposób bezpośredni załączają napęd od strony silnika i skrzyni biegów na koła. Zużyte sprzęgło blokuje zmianę biegów i często jest przyczyną uszkodzenia skrzyni biegów, co nie tylko uniemożliwia dalszą jazdę ale zwiększa także koszty napraw.

Często Klienci których dotknęła awaria sprzęgła pytają naszych techników ile tak naprawdę kilometrów powinien przejechać ich samochód na zamontowanym sprzęgle. W zasadzie to nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jeśli nie występuje jakaś usterka materiałowa, to wszystko zależy od warunków w jakich auto jest użytkowane i od umiejętności kierowcy. Z technicznego punktu widzenia najbardziej szkodliwe dla sprzęgieł są przeciążenia, które prowadzą nawet do przypalenia tarcz: tendencja do niecałkowitego wysprzęglania, wielokrotne wjazdy pod strome wzniesienia, ciąganie ciężkich przyczep, ostre ruszanie z miejsca.

Jeśli Państwa auto ulegnie nagłej awarii za każdym razem postaramy się pomóc i przyjmiemy auto od ręki.