Home » Warto Wiedziec » Skorzystasz kupując używaną Skodę
serwis

26

kwi

Skorzystasz kupując używaną Skodę

Skody na rynku wtórnym występują w bardzo dużych ilościach, pochodzą one zarówno z naszych salonów jak i z importu. Są chętnie kupowane, gdyż jednak cena auta używanego i nowego zdecydowanie się różni, oraz zakup taki pozwala wybrać Skodę z bogatszym wyposażeniem, które jako nowe jest znacznie droższe w zakupie. Popularność zakupu auta używanego związana jest również z przeświadczeniem wielu Klientów, że traci się dużo na zakupie nowego.

A ile tak naprawdę się traci. Dostępne statystyki określają, że auto nowe już po wyjeździe z salonu traci około 20 % wartości, a użytkowanie go przez 3, 4 lata powoduje spadek jego wartości o około 50%. Przeliczając na pieniądze to mamy do czynienia ze stratami wynoszącymi po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jaki zakup może nam przynieść większe prawdopodobieństwo korzyści. Jeśli możemy sobie pozwolić na auto około 3, 4 letnie to zwiększymy zdecydowanie prawdopodobieństwo dobrego zakupu, gdyż będzie ono znacznie mniej wyeksploatowane. A gdybyśmy chcieli przeznaczyć zaoszczędzone kwoty na dalsze serwisowanie auta, to przypuszczalnie okres ten byłby bardzo długi.

Zakup będzie korzystny, jeśli wybierzecie Państwo dobry egzemplarz, a gwarantuje to wykonanie przeglądu przed zakupowego.