Home » Warto Wiedziec » Sprawdź używaną Skodę przed zakupem
auto używane

11

Maj

Sprawdź używaną Skodę przed zakupem

Serwisując Państwa samochody oprócz zdobytych doświadczeń pozyskaliśmy znaczną liczbę Klientów doceniających staranne wykonanie naszych badań przed zakupowych. Szczególnie wnikliwie weryfikujemy usterki mające bezpośredni wpływ na późniejsze koszty eksploatacji. Raportujemy stan auta w momencie badania i często się zdarza, że nie jest on zgodny z tym co przedstawił sprzedający. Staramy się również przekazać Klientom, aby czasami rozważniej podejmowali decyzje, gdyż zakup auta używanego to również inwestycja i lepiej brać pod uwagę, że dobre auto obecnie kupowane za jakiś czas można łatwiej i korzystniej sprzedać.

Podczas badania oceniamy stan mechaniczny pojazdu, oceniamy stan nadwozia i lakieru, oraz oceniamy sprawność elektroniki.

Ocena stanu mechanicznego polega na sprawdzeniu wielkości wyeksploatowania podzespołów mechanicznych. Będziemy mogli również określić czy dotychczasowy właściciel wykonywał systematyczne obsługę serwisową, cz też jak często bywa, szykując się do sprzedaży, nie robił przy aucie nic przez dłuższy czas. Wywnioskujemy to po zużyciu podzespołów napędowych, hamulcowych, po zużyciu zawieszenia, układu kierowniczego, oraz po zauważeniu wycieków i zapoceń.
Ocena stanu nadwozia i lakieru należy do najważniejszych, gdyż jeśli okaże się, że auto jest powypadkowe i ma uszkodzone strefy bezpieczeństwa to z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenie jest nienaprawialne i nie powinno być przez Państwa zakupione. Z kolei poszukiwanie samochodu używanego w którym żaden element nie był lakierowany najprawdopodobniej nie zakończy się sukcesem i zmarnujemy mnóstwo czasu i poniesiemy również koszty. Kompromisowe rozwiązania są tu konieczne, jednak należy wiedzieć które naprawy lakiernicze można zakwalifikować do profesjonalnych, a które do tanich szpachlowań, które kończą się pękaniem powłok i przyśpieszonym procesem korodowania.
Ocena sprawności elektroniki polega na wykonaniu diagnostyki komputerowej ujawniającej błędy zarejestrowane w pamięci komputerów. Można z nich wiele wywnioskować, oraz przewidzieć z jakimi awariami i ewentualnymi kosztami będziemy mogli mieć do czynienia.

Każde badanie w podsumowaniu zawiera spis zweryfikowanych usterek, który jest podstawą do omówienia kosztów związanych z naprawami auta. Wielokrotnie Klienci korzystają z naszych usług, aby wykonać potrzebne reperacje.

Po przeprowadzonym badaniu Klienci często nie kupują auta, co tylko świadczy, że potrzebne jest ich wykonywanie, aby nie dać się okantować.

Skody na rynku wtórnym występują w bardzo dużych ilościach, pochodzą one zarówno z naszych salonów jak i z importu. Są chętnie kupowane, gdyż jednak cena auta używanego i nowego zdecydowanie się różni, oraz zakup taki pozwala wybrać auto z bogatszym wyposażeniem, które jako nowe jest znacznie droższe w zakupie. Popularność zakupu używanej Skody związana jest również z przeświadczeniem wielu Klientów, że traci się dużo na zakupie nowego. A ile tak naprawdę się traci. Dostępne statystyki określają, że auto nowe już po wyjeździe z salonu traci około 20 % wartości, a użytkowanie go przez 3, 4 lata powoduje spadek jego wartości o około 50%. Przeliczając na pieniądze to mamy do czynienia ze stratami wynoszącymi po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jaki zakup może nam przynieść większe prawdopodobieństwo korzyści. Jeśli możemy sobie pozwolić na auto około 3, 4 letnie to zwiększymy zdecydowanie prawdopodobieństwo dobrego zakupu, gdyż będzie ono znacznie mniej wyeksploatowane. A gdybyśmy chcieli przeznaczyć zaoszczędzone kwoty na dalsze serwisowanie auta, to przypuszczalnie okres ten byłby bardzo długi.

Zakup będzie korzystny, jeśli wybierzecie Państwo dobry egzemplarz, a gwarantuje to wykonanie badania przed zakupowego.