Home » Serwis » Naprawa układu wydechowego

Naprawa układu wydechowego

Układy wydechowe są tymi elementami, które w sposób bezpośredni wpływają na wygłuszenie pracującego silnika, usunięcie spalin i przefiltrowanie zanieczyszczeń. Wpływają również na wielkość momentu obrotowego silnika, jego mocy i zużycie paliwa. Jego zły stan techniczny obniża nam komfort w czasie jazdy, jak i innym użytkownikom dróg.

Układ wydechowy pracując pod podwoziem pojazdu w trudnych warunkach termiczno mechanicznych podlega ciągłemu działaniu błota, kamieni, a zimą śniegu i soli. Procesy korozyjne to główny powód ich nieszczelności i zwiększonej hałaśliwości. Są one na tyle groźne, że mogą spowodować uszkodzenia podłogi i przeniknięcia spalin do kabiny.

Ogólnie można stwierdzić, że zły stan techniczny układu wydechowego to obniżenie mocy silnika. Można jednak poprzez staranne modyfikacje układu wydechowego podwyższać ją, co jest na co dzień stosowane w sportach samochodowych. Przeróbki w tym przypadku polegają na obniżaniu oporów wydechu, oraz na specjalnym formowaniu strugi spalin.

Jeśli Państwa auto ulegnie nagłej awarii za każdym razem postaramy się pomóc i przyjmiemy auto od ręki.